pies w legowisku

Wybór legowiska dla psa to ważna decyzja, szczególnie jeśli twój salon jest urządzony w określonym stylu, takim jak boho, nowoczesny lub glamour. W tym artykule omówimy, jak dobrać legowisko dla psa, które będzie pasować do tych trzech różnych stylów wnętrzarskich

Legowisko dla psa w stylu boho 

Styl boho jest znany z wykorzystania naturalnych materiałów i bogatych tekstur. Wybierając legowisko dla psa w stylu boho, postaw na miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny, takie jak bawełna czy len. Również makrama będzie doskonale komponować się z takim wystrojem, jednak niech nie zdominuje ona całości, ponieważ wśród dobrych legowisk dla psa nie wymienia się tych stworzonych z twardych splotów. Postaw zatem na makramowe wykończenia. 

Boho to styl, który ceni różnorodność kolorów. Możesz wybierać legowisko dla psa w pastelowych, stonowanych kolorach, takich jak beż, mięta czy ecru, lub odważyć się na intensywne barwy, które dodadzą salonowi charakteru. Odcienie ziemi czy delikatne etniczne wzory też się tutaj sprawdzą. I wreszcie dodatki – to kluczowy element omawianego stylu. Wybierając legowisko, możesz dodać do niego poduszki ozdobne, frędzle czy plecione elementy, które nadadzą mu wyjątkowego charakteru. 

Legowisko dla psa w stylu nowoczesnym 

Styl nowoczesny cechuje prostota i minimalizm. Legowisko dla psa powinno być zatem funkcjonalne i proste w swojej formie. Wybierz takie o gładkich liniach i neutralnych kolorach, np. białe, szare albo czarne, nadające całości silny kontrast. Nowoczesny styl często korzysta materiałów takich jak skóra. Legowisko dla psa wykonane ze skóry naturalnej lub wariantu eko będzie doskonale pasować do całej aranżacji, a także łatwo utrzymasz je w czystości. 

 Legowisko dla psa w stylu glamour 

Styl glamour to luksus i elegancja. Legowisko dla psa powinno emanować zatem prestiżem. Wybieraj materiały i tkaniny o wysokiej jakości, takie jak welur, jedwab czy skóra. Możesz postawić na intensywne kolory, takie jak czerwień, purpura czy złoto. Również brokatowe wzory geometryczne będą pasować do tego stylu. Dodaj do legowiska eleganckie poduszki, ozdobne pasmanterie czy kryształowe detale – one nadadzą mu wyjątkowego błysku. 

Dobierając legowisko dla psa do salonu w stylu boho, nowoczesnym lub glamour warto zwrócić uwagę na materiały, kolory, formę i dodatki. Dopasowanie legowiska do charakteru salonu sprawi, że będziesz się z niego cieszyć tak samo, jak Twój pies. Pamiętaj, że wybór legowiska to także kwestia funkcjonalności i komfortu dla czworonoga, dlatego warto połączyć styl z praktycznością.