Hipopotam - ABC 123 Małe Przedszkole

Hipopotam

W naszym przedszkolu gościliśmy  aktorów z teatru "Amuzado" z Krakowa z przedstawieniem „Hipopotam Hipcio”.

Dzięki niemu dzieci w przystępny sposób mogły zapoznać się z pojęciem tolerancji .

Głównym bohaterem przedstawienia był przemiły, ogromny i sympatyczny hipopotam o imieniu Hipcio Flipcio. Zwierzak ten miał wielki problem, gdyż niegrzeczna żyrafa cały czas śmiała się z hipopotamka, dokuczała mu i nazywała grubasem.

Teatrzyk ten poruszał jeden z ważnych problemów, jakim jest zwracanie uwagi na to jak kto wygląda, a nie kim jest. W każdym jest coś dobrego i trzeba to odkryć.

Główni bohaterowie spektaklu, Hipcio Flipcio, Zebra, Jeżozwierz i Psikus, w ciekawy i zabawny sposób pokazali dzieciom jak należy dbać o kondycję i sylwetkę a także, że w każdym z nas jest coś dobrego i trzeba to jedynie odkryć.

Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać dzieciom problem, który dotyczyć może każdego z nas oraz sposób jego rozwiązania.

Przedstawienie spotkało się z pozytywnym odbiorem, na twarzach dzieci długo gościł uśmiech